Czym jest osteopatia

            Osteopatia jest filozoficzną i holistyczną koncepcją terapeutyczną opartą na elementarnych fundamentach żywej istoty. Te fundamenty zostały całkowicie zignorowane przez medycynę w czasach dr Still’a (założyciela osteopatii) i często pozostają ignorowane do dziś.

 

"Osteopata stoi twardo na ziemi, obserwuje prawa i jako inżynier ludzkich ciał wprowadza je w życie w celu przywrócenia zdrowia."

dr A.T. Still

Zasady osteopatii:

//www.stillacademy.pl/wp-content/uploads/2018/08/ost-1.jpg

CIAŁO JEST JEDNOŚCIĄ

//www.stillacademy.pl/wp-content/uploads/2018/08/ost-3.jpg

STRUKTURA I FUNKCJA SĄ WSPÓŁZALEŻNE

//www.stillacademy.pl/wp-content/uploads/2018/08/ost-2.jpg

CIAŁO JEST ZDOLNE DO
SAMOLECZENIA


DEFINICJA OSTEOPATII OD DR ANDREW TAYLORA STILL'A (1828-1917),

JEJ ZAŁOŻYCIELA:

            Osteopatia została odkryta przez doktora A.T. Stilla z Baldwin w stanie Kansas roku 1874. Dr Still dowodził, że „naturalny przepływ krwi jest zdrowiem; choroba jest efektem miejscowego lub ogólnego zaburzenia krwi ─ iż pobudzenie nerwów powoduje skurcz mięśni i spręża przepływ krwi żylnej do serca; oraz że kości mogą być używane jako dźwignie do odjęcia ucisku na nerwach, żyłach i tętnicach.

        

            Osteopatia jest to nauka, na którą składa się dokładna, wyczerpująca i weryfikowalna wiedza o strukturach i funkcjach anatomicznych, fizjologicznych, psychologicznych w tym chemii i fizyki ludzkiego ciała. Osteopatia umożliwiła odkrycie pewnych organicznych praw i zasobów leczniczych w samym ciele. Odkrycie to sprawia, że przy naukowym leczeniu charakterystycznych dla praktyki osteopatycznej, odmiennej od wszelkich zwyczajnych metod zewnętrznych, sztucznych lub medycznych stymulacji może ono wyleczyć się z przemieszczeń, dezorganizacji, odchyleń i następującej po nich chorobie oraz odzyskać swą normalną równowagę między formą i funkcją przy zdrowiu i sile w harmonii zgodnie z zasadami mechaniki ciała, aktywnością molekularną i procesami metabolicznymi.

Źródło: Autobiography of Andrew Taylor Still, 1908, str. 403 (Definicje)