Filozofia

//www.stillacademy.pl/wp-content/uploads/2018/08/filozofia-1a.jpg

STILL ACADEMY OF OSTEOPATHY

to szkoła osteopatii, którą cechuje wielowymiarowość oraz integracja wielu nurtów osteopatii.

Naszym celem jest pokazanie jak różnorodna jest osteopatia i jak ogromne zastosowanie może mieć w leczeniu pacjentów, a to wszystko zgodnie z filozofią jej twórcy – A.T. Stilla.

//www.stillacademy.pl/wp-content/uploads/2018/08/filozofia-2a.jpg

Nie jesteśmy szkołą w modelu strukturalnym czy funkcjonalnym, jesteśmy Akademią, która łączy i naucza obydwu tych modeli.

Kładziemy duży nacisk zarówno na przygotowanie typowo medyczne (anatomia, patologia, semiologia, badanie kliniczne czy diagnostyka różnicowa), jak również na szerokie zastosowanie osteopatii w praktyce, wykorzystując szeroki wachlarz technik klasycznych, strukturalnych i funkcjonalnych.

//www.stillacademy.pl/wp-content/uploads/2018/08/filozofia-3a.jpg

Łączymy wiedzę opartą na badaniach naukowych (EBM) z bogatym empirycznym doświadczeniem praktycznym wielu nauczycieli z całej Europy.

Zaczniemy od podstaw pracy klinicznej, połączymy wszystkie filary pracy osteopatycznej (Strukturalną, Wisceralna, Cranio-Sacralną) kończąc na zaawansowanej Osteopatii ginekologicznej, uroginekologicznej, czy Pediatrycznej.

STILL Academy of Osteopaty powstała dla idei scalania wszystkich nurtów osteopatii i nauczania jej na najwyższym światowym poziomie, zgodnie z przesłaniami i wskazówkami samego mistrza A.T. Stilla.

 

Osteopatia jest to niekonwencjonalna metoda leczenia, w której wykorzystując pracę rąk, diagnozuje się, jak również i leczy różnego rodzaju przypadłości, schorzenia i problemy. Z roku na rok cieszy się ona coraz to większą popularnością, zdobywając rzesze zadowolonych pacjentów. Nasza akademia jest miejscem, w którym to można liczyć na profesjonalizm, oddanie, rzetelność i jak najlepsze przekazanie wiedzy z zakresu szeroko pojętej osteopatii. Skąd się wywodzi ten nurt? Na czym opiera się ta filozofia?

Wielowymiarowość działań

Bez wątpienia osteopatia nie skupia się tylko i wyłącznie na jednej płaszczyźnie. Działa ona wielotorowo, wykazując integrację wielu nurtów osteopatii. Jej twórcą i pomysłodawcą był A.T Still, na bazie którego opiera się ta właśnie filozofia. Jako Akademia, działamy na najwyższej płaszczyźnie , skupiamy się w sposób szczególny na nauczaniu i wyuczeniu przyszłych osteopatów. Kładziemy nacisk na wszystkie aspekty przygotowania do wykonania tego zawodu. W wachlarzu naszych usług znajdują się zarówno zagadnienia dotyczące patologii, semiologii, badań klinicznych, jak również diagnostyki różnicowej i radiologii. To także liczne działania praktyczne, w których to wykorzystuje się najlepsze techniki klasyczne, strukturalne i funkcjonalne. Naszym celem jest kompleksowe przygotowanie naszych podopiecznych do wykonywania swojej pracy. Skupiamy się na pracy klinicznej, która to łączy wszystkie filary pracy osteopatycznej., aż dogłębnie analizujemy zaawansowaną osteopatię ginekologiczną, uroginekologiczną i pediatryczną. W ramach 4 - letniej nauki podjęty zostanie niemal każdy temat i każdy problem, bowiem chcemy tak przygotować naszych klientów, by jako osteopaci spełniali się w tej roli nadrzędnie.

Zainteresowanie medycyną niekonwencjonalną

Bez wątpienia medycyna niekonwencjonalna stanowi ten rodzaj leczenia, który kiedyś traktowany był niczym czary, dziś z kolei cieszy się ogromnym poważaniem i dużą popularnością. Ludzie preferują stawianie na takie rozwiązania, dzięki którym bez ingerencji chirurgów i tony leków ze skutkami ubocznymi, mogą na nowo cieszyć się życiem, bez bólu, dyskomfortu i jakichkolwiek ograniczeń. Wśród różnorodnych metod leczenia w sposób niekonwencjonalny, na pewno osteopatia jest tą gałęzią, która wybierana jest najczęściej. Bazuje się tutaj bowiem na ogromnej wiedzy, znajomości ludzkiego ciała i co ważne - na przekonaniu, że ciało musi zawsze iść w parze z umysłem, aby razem stworzyło jednolitą całość pełnią harmonii i spełnienia.

Nasza Akademia to miejsce wyjątkowe pod każdym względem. Jesteśmy przekonani o tym, że każdy, kto odbędzie u nas naukę, będzie w pełni zadowolony i usatysfakcjonowany wyborem właśnie takiego rozwiązania. Współpraca z naszą Akademią to najlepszy wybór dosłownie dla każdego. Jeśli zostać osteopatą, to na pewno dzięki wyborowi naszej szkoły - takiej, która nastawiona jest na przekazanie odpowiedniej wiedzy wszystkim swoim podopiecznym.