Osteopatia jest dla mnie…

Instruktor: Still Academy of Osteopathy

 

Transkrypcja

Dr Marian Majchrzycki D.O., wykładowca Still Academy of Osteopathy:

Osteopatia jest systemem, który bardzo mi się podoba. Mogę za pomocą swoich rąk leczyć pacjenta. Wykonuję terapię na różnych częściach ciała i przez to wpływam właściwie na całe ciało, bo wszystko jest od siebie zależne. Wpływam na narządy wewnętrzne, na układ mięśniowo-szkieletowy, na układ limfatyczny, krwionośny, a także oczywiście na czaszkę, na mózg. Także oddziałuję na calego pacjenta. Pomagam mu w tym, żeby utrzymywał swoje zdrowie, albo żeby to zdrowie wróciło.

 

Paweł Dziadoń D.O., asystent Still Academy of Osteopathy:

Osteopatię rozumiem jako specyficzny sposób pracy, który polega na tym, żeby poprzez dotyk starać się zrozumieć, co dolega pacjentowi i wspomóc go w jego naturalnych, istniejących już procesach gojenia. Można więc powiedzieć, że to jest integralna część mojego życia.

 

Claudia Knox D.O., MSc Ost., wykładowca Still Academy of Osteopathy:

Osteopatia jest dla mnie bardzo ekscytująca. Żyję osteopatią niemalże we wszystkim, co robię. W ramach osteopatii odkryłam, iż wspomagamy ogólne zdrowie poprzez fizyczne, ale i bardzo przyjazne metody oraz że pacjenci pozostają zdrowsi we wszystkich aspektach swojego życia, jeśli leczymy ich, używając tej manualnej metody.

 

Lynn Haller BA, D.O., POD, FSCCO, wykładowca Still Academy of Osteopathy:

Praca jest dialogiem. To nie jest tak, że mówię ciału, co ma robić. Opiera się ona na słuchaniu, jako sługa tego ciała – czego ciało chce, jak je dostosowywać, jak wspierać, jak zainterweniować. Moja interwencja jest wówczas zapytaniem. Słucham tego, jak ciało wtedy zareaguje, odpowie, ponieważ ma ono możliwość reakcji i odpowiedzi. Wówczas powiem “Ok, jeśli to jest coś, co chcesz, bym zrobił, to to właśnie zrobię. Jeśli chcesz, bym zrobił coś więcej, wtedy to zrobię.”

Zenna Zwierzchowska D.O., FSCCO, wykładowca Still Academy of Osteopathy:

W Still Academy of Osteopathy uczymy takiego przedmiotu, który skraca się do BLT, ale właściwie jest to podejście Sutherlanda do ciała jako jedności. Patrzymy na wszystkie stawy, na całe ciało i na to, w jaki sposób możemy współpracować z całym ciałem bez konieczności wprowadzania jakiejś siły czy traumatycznych bodźców. 

 

Bartosz Szpot D.O., wykładowca Still Academy of Osteopathy:

W tej szkole zgromadzone są największe nazwiska światowej osteopatii. Asystować takim osteopatom to niezwykła przyjemność, a z perspektywy studenta jest to chyba najlepsze źródło czerpania wiedzy.

 

Bogusław Mazur D.O., MSc, MT, Dyrektor programowy Still Academy of Osteopathy:

Moi drodzy, zachęcam Was do studiowania osteopatii na Still Academy of Osteopathy dlatego, że ukończenie tych studiów zdecydowanie zmieni Wasze postrzeganie pacjenta w gabinecie. Zdecydowanie podniesie Wasze umiejętności oraz sprawi, że Wasza praca stanie się dla Was największą przyjemnością. Zapraszamy.