Mastercourse SAT: Specific Adjusting Technique

Gez Lamb D.O.
Termin: wkrótce
Cena: 2850zł
Miejsce: Warszawa
//www.stillacademy.pl/wp-content/uploads/2019/07/maxresdefault.jpg

Specyficzna technika dopasowania (inaczej specyficzna technika „nastawienia”) została zapoczątkowana w latach 50. XX wieku przez Parnalla Bradbury i następnie rozwinięta przez Toma Dummer'a, który przekształcił ją w wysublimowane połączenie techniki strukturalnej i funkcjonalnej. Opiera się na zdolności do diagnozowania i dostosowywania odcinka kręgosłupa, który zawiera klucz do rozwiązywania wzorców kręgosłupa. Następnie przez krótką serię zabiegów, dostosowując tylko jeden segment w trakcie leczenia, mechanika kręgosłupa (a tym samym równowaga całego ciała) zostaje wprowadzona w harmonię funkcjonalną.

Wykonanie techniki wymaga połączenia sztuki i nauki, aby odwołać się do wrodzonej, nieodzownej inteligencji w organizmie, aby uzyskiwać idealną reakcję na każde leczenie. To, co dzieje się w umyśle osteopaty w momencie mobilizacji, jest równie ważne jak sama czynność mobilizacji. Odpowiedź (reakcja) jest nie tylko mechaniczna, ale wnika głęboko w historię dysfunkcji somatycznej i oczyszcza emocje, tak samo jak fizyczne restrykcje.

Wywołane traumatycznie „lezje” są skutecznie neutralizowane, zwłaszcza w górnej części szyi i w obrębie miednicy. Koncepcja dostosowania „płynnego pola” jest jedynym sposobem skutecznego rozwiązania takich uszkodzeń, a technika jest darem Toma Dummer'a dla zawodu osteopatycznego.

Praktycy tej sztuki stwierdzili, że reakcja organizmu na specyficzne dostosowanie właściwego segmentu we właściwym czasie i we właściwy sposób daje ogromnie satysfakcjonujące wyniki zarówno dla pacjenta, jak i dla terapeuty. Wyniki są trwałe i korzystne na wszystkich poziomach funkcjonowania i pozwalają naturalnym mechanizmom leczenia znaleźć optymalną ekspresję.

OBSZARY I ZAGADNIENIA ZAJĘĆ OBEJMUJĄ:

 • Praktyczne zastosowanie mechaniki Littlejohna do oceny zależności między punktami przejścia i krzywymi
 • Specyficzne i minimalne podejście do leczenia
 • Jak eksperymentować z różnymi trybami obserwacji i percepcji, aby uzyskać ogólną ocenę
 • Opracowania procedury obserwacji i analizy testu opuszczenia biodra (hip drop test)
 • Rutynowej diagnostyka trój-jednościowa dla wyboru pierwotnej lub priorytetowej lezji
 • Opracowania krótkiego formularza oceny na podstawie rutynowych badań diagnostycznych
 • Technik „przełączania” krzyżowego (sacra toggle) w celu rozwiązania pierwotnych uszkodzeń miednicy
 • Zbadanie koncepcji zmian pozycyjnych, wybieranie segmentu i wykonanie dostosowania („nastawienia”)
 • Koncepcje „płynnego pola” w celu skorygowania traumatycznie wywołanych lezji pozycyjnych
 • Diagnostyka rentgenowska lezji pozycyjnych
 • Ocena motylności komponentów lezji osteopatycznych i jako wskaźnika preferencji organizmu do zmiany
 • Zasady SAT dla leczenia każdego obszaru kręgosłupa, miednicy i punktów przejścia w celu zapewnienia dokładnego rozwiązania (zniesienia) wektorów zawartych w lezji.
 • Wprowadzenie do diagnozy „pola tkanki” w celu uczynienia leczenia bardziej specyficznym dla danej dziedziny
 • Rozważenie leczenia i rozwiązania wstrząsu jako niezbędny dodatek do skutecznego leczenia.

Kurs będzie miał szeroki praktyczny aspekt, aby umożliwić uczestnikom przejście przez jak największą ilość ćwiczeń wykonanych pod opieką wykładowców.  Uczestnicy zostaną poprowadzeni przez szereg ćwiczeń umiejętności palpacyjnych i eksplorację ćwiczeń wyśrodkowywania. Zostaną poproszeni o współpracę z kolegami w rozwiązywaniu problemów.  Będą kierowani podczas doświadczania nowych umiejętności z wolnym umysłem.  Zaangażowanie uczestników w ich własną ewolucję będzie miało fundamentalne znaczenie dla sukcesu seminarium.

Godzinowy plan kursu:

 • I dzień: 9.00-17.00
 • II dzień: 9.00-17.00
 • III dzień: 9.00-17.00

Szkolenie przeznaczone jest dla osteopatów i studentów osteopatii.

Kurs będzie prowadzony w języku angielskim z konsekutywnym tłumaczeniem na język polski.

INSTRUKTOR

Gez Lamb D.O.

Ukończył ESO w Maidstone w 1982 r.

Uczył się u Johna Wernhama, Toma Dummera, Roberta Levera, Harolda Klug i Mervyna Waldmana w czasach, gdy osteopatię nauczano w małych grupach z intensywnym nauczaniem indywidualnym od nauczycieli, którzy byli tylko pół kroku od Martina Littlejohna i samego Still’a.

Po ukończeniu studiów Gez został zaproszony do udziału w praktyce Toma Dummera – Tom był dyrektorem ESO i czołowym wykładowcą SAT na świecie, więc Gez był namaszczony od samego początku, na kierunki które ukształtowały jego zrozumienie, jak pogłębić reakcję uzdrawiania, wykorzystując najbardziej funkcjonalne podejście do manipulacji kości.

Uczył kalejdoskopu przedmiotów dla 28 pokoleń studentów osteopatycznych. Teraz kontynuuje nauczanie technik SAT i PRM.

Przez lata nauczał w Austrii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Rosji, Hiszpanii i Szwecji, a obecnie rozszerza swoje międzynarodowe zobowiązania dydaktyczne w celu promowania przesłania SAT.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY